Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC LATA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 34 min

Piotr Stasik: "Dwa lata temu podczas pobytu w domu moich rodziców na wsi szukałem jakieś książki do czytania. Zamiast niej znalazłem swoje stare pamiętniki. Byłem zaskoczony, bo okazało się, że najstarsze zostały napisane kiedy miałem 8 lat. Dwa tygodnie później znalazłem się w Penzie - 700 km za Moskwą. Prowincjonalna Rosja, wygląda jak Polska 20 lat temu. Miałem poczucie jakbym znalazł się w scenografii swojego dzieciństwa. Przez przypadek trafiłem do szkoły kadetów. Zobaczyłem maszerujących w kolumnie chłopców ubranych w wojskowe mundury. Najmłodsi mieli 7 lat, najstarsi 17. Odnalezienie pamiętników oraz wizyta w szkole sprawiły, ze wróciłem wspomnieniami do czasów dzieciństwa i postanowiłem zrobić o tym film. Spośród 400 uczniów szkoły wybrałem 5 bohaterów do mojego filmu. Najmłodszy ma 8 lat, najstarszy 17. W każdym z nim odkryłem cząstkę siebie sprzed lat. Przyjrzałem się z kamera jak wgląda ich zwykły dzień. W ten sposób powstał film, który z jednej strony jest podrożą w czasy dzieciństwa, z drugiej opowieścią o niełatwym losie współczesnej Rosji. "

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage")-"Złota Żaba" w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
  za "zmysł obserwacyjny i wrażliwość kompozycyjną, spójność stylu i tonu oraz intymność, z jaką kamera zbliża się do tematu"; pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage"
 • 2011
  Wiesbaden (Festiwal Filmów z Europy Środkowo-Wschodniej "goEast")-Nagroda Główna w kategorii filmów dokumentalnych
 • 2011
  Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana")-"Wielki Srebrny Nanuk", nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
 • 2011
  Aix-en-Provence (Festiwal Tous Courts)-Nagroda RTP2 Onda Curta
 • 2012
  Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca")-Wyróżnienie
2017.02.11 04:18:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski