Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZCINICA. KARPACKA TROJA

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 32 min

  Powstała także 44-minutowa wersja filmu.

Fabularyzowany film dokumentalny przedstawiający odkrywanie przez naukowców najstarszego obiektu obronnego na ziemiach polskich. Filmowa rekonstrukcja jego dziejów od pierwszych śladów z początków epoki brązu do zagłady we wczesnym średniowieczu, poprzez odkrywanie zabytków, analizy laboratoryjne, inscenizacje z życia codziennego mieszkańców i wirtualne rekonstrukcje grodu z różnych faz jego funkcjonowania. Klamrę filmu stanowią dramatyczne sceny ukrycia "srebrnego skarbu" i zagłady grodziska.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Kraków (Festiwal Filmów Archeologicznych)-Wyróżnienie
  za "nowatorskie przedstawienie wyników badań wykopaliskowych"
 • 2010
  Kraków (Festiwal Filmów Archeologicznych)-Nagroda Publiczności
 • 2010
  Kraków (Festiwal Filmów Archeologicznych)-Nagroda Muzeum Archeologicznego w Krakowie
2017.02.11 04:18:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency