Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DARLING I LOWE JU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 59 min

W ciągu ostatnich dwóch dekad sytuacja kobiet znacząco się zmieniła. Płeć piękna zyskała finansową niezależność i dużą wolność zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej, co pozwoliło kobietom podejmować świadome i w pełni samodzielnie decyzje. Rozluźnieniu uległo też wiele stereotypów dotyczących obyczajowości kobiet. To wszystko stanowi fundament seks-turystyki, która jeszcze do niedawna była domeną mężczyzn. Tomasz Szlendak dodaje: Zmieniły się motywacje, potrzeby i obyczaje kobiet. Nadeszły czasy zdecydowanych, znających swoje potrzeby pań, które do tego otrzymują możliwość realizacji tych potrzeb po przetransportowaniu się w dalekie od miejsca zamieszkania miejsca. Majętne kobiety z półkuli północnej latają do wybranych miejsc na Południu, aby przeżyć "kontrolowaną" przygodę erotyczną. Termin seks-turystyka do tego rodzaju damskich eskapad zresztą nieszczególnie pasuje. Niektórzy badacze proponują termin turystyka romantyczna, ja z kolei nazwałbym ją turystyką erotyczną. Chodzi o to, że wyjeżdżające za granicę, do znanych ośrodków turystycznych kobiety, wbrew stereotypowym przekonaniom, poszukują zdarzeń niekoniecznie sprowadzających się do samego seksu. Ten mechanizm świetnie obnaża historia Heleny, bohaterki dokumentu Anny Błaszczyk - dojrzałej Polki przekonanej o zaangażowaniu i uczuciach Egipcjan w stosunku do kobiet w średnim wieku. Kobiety te w głębi duszy świetnie zdają sobie sprawę, że kupują pewnego typu konwencjonalną usługę emocjonalną, wiedzą o tym dobrze, przy czym - jak większość ludzi w kontakcie w wytworami fantazji służącymi rozrywce - lubią się samo-oszukiwać. - mówi Szlendak. Jego zdaniem turystyki w średnim wieku traktują flirt z miejscowymi jako część pakietu all-inclusive, co potwierdza także reżyserka filmu. Zdają się nie dostrzegać tego, co postronnym obserwatorom aż nadto rzuca się w oczy - że są przez miejscowych traktowane przedmiotowo. Anna Błaszczyk: Nawet jeśli znają prawdę, nie chcą przyznać, że płacą za seks lub że są wykorzystywane materialnie. Nie biorą chłopców na godziny. W ich pojęciu wygląda to inaczej. Wynajmują wspólny apartament i płacą rachunki. To wszystko daje im poczucie, że nie śpią z męskimi prostytutkami, ale są w normalnym związku.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:19:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency