Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DEKALOG KOMEDY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 15 min

Dokument zrealizowany w 40. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy -Trzcińskiego (przypadała ona 23.04.2009), by zapisać, odnotować fakt fascynującej działalności Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy "Astigmatic". Stowarzyszenie organizując wspomnianą rocznicę zaprosiło miłośników twórczości Komedy do Poznania na Festiwalu "Komeda-Pamięć-Inspiracje ", tj: serię koncertów, spotkania z książką Marka Hendrykowskiego o Krzysztofie Komedzie, spektakl baletowy do muzyki Komedy. Dokument przypomina sylwetkę muzyka urodzonego w Poznaniu 21 kwietnia 1931roku, zasady jego życia i działań ujęte w jego swoistym Dekalogu. W realizacji dokumentu wzięli udział członkowie Stowarzyszenia "Astigmatic": Patryk Pilasiewicz, Krzysztof Balkiewicz (przewodniczący Stowarzyszenia), Tadeusz Wojciechowski i Jakub Królikowski; siostra Irena Trzcińska, koleżanki i koledzy z młodości - Maria Laskarzewska-Przyborowska, Henryk Przyborowski, Łucja Lichniak-Gawron, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak oraz kolega ze szkoły w Ostrowie Wielkopolskim - Florian Tomaszewski. O muzyce Komedy mówią: Krystyna Mazurówna i Tomasz Radziwonowicz z kwartetu "I Solisti di Varsavia". W obrazie zawarte są fragmenty koncertów, ikonografia ze strony internetowej założonej przez K. Balkiewicza, zdjęcia z książki M. Hendrykowskiego "Komeda", fragmenty filmów "Niewinni czarodzieje", "Nóż w wodzie", "Rosemary's Baby" oraz materiały archiwalne TVP Poznań z lat 60., z czasów kiedy to w Poznaniu rodził się polski jazz.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.06.02 00:28:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman