Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LEKARZE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 82 min

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych i pokoi, w których odbywają się specjalistyczne konsultacje medyczne? Podpatrujemy codzienną pracę kardiochirurgów, kardiologów oraz torakochirurgów: panującą między nimi hierarchię, konieczność podejmowania ważnych decyzji, borykanie się z ekonomicznymi problemami. W ich pracy, pomimo zdobytej wiedzy i doświadczenia, również zdarzają się momenty zaskakujące...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski)-Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  za montaż
 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny)-Wyróżnienie
  za film, który "przenosi widza do ważnej instytucji publicznej i przy pomocy wyjątkowych obrazów i oszczędnych, a czasem zabawnych dialogów opowiada historie o sytuacjach z pogranicza życia i śmierci"
 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny)-Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa
  za "chirurgicznie precyzyjny styl i udane operowanie na otwartych sercach bohaterów"
 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-Wyróżnienie
 • 2011
  Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage")-"Złota Żaba" w Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych
 • 2012
  Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego "Camera Obscura")-Grand Prix im. Ryszarda Kapuścińskiego
  uzasadnienie jury: "forma pokazania bohaterów filmu, którzy ratują ludzkie serce, jest bardzo prosta. Autor skromnie przedstawia różne aspekty walki decydującej o życiu i śmierci. Odwołuje się to do najlepszej tradycji polskiego dokumentu, tradycji wartości, wiary w ludzi, tak brakującej w dzisiejszym świecie"
2017.02.11 04:19:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency