Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HARMONIA CHAOSU. NIGEL KENNEDY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 52 min

Brytyjsczyk Nigel Kennedy wybitny muzyk, uczeń Yehudi Menuhina, absolwent Juilliard School w Nowym Jorku. Jako artysta jest otwarty na wszelkie gatunki muzyczne, gra muzykę poważną, jazzu, muzykę ludową i rozrywkową. Sprawdza się w każdej formie. Jego temperament i żywiołowość daje niezwykłą mieszankę. Pretekstem do pokazania jego sylwetki, poczucia humoru i wirtuozerii jest festiwal, który on sam wymyślił i przygotował. Festiwal nosi nazwę Polski Weekend Nigela Kennedy i odbywał się w Londynie - w Southbank Centre nad Tamizą oraz w Zakopanem (tu pod nazwą Zakopiańska Wiosna Jazzowa). Obie imprezy muzyczne z udziałem Nigela Kennedy#ego cieszyły się zainteresowaniem publiczności i mediów, w tym Telewizji BBC. Tylko ekipie Telewizji Polskiej Nigel Kennedy pozwolił wejść na scenę oraz uczestniczyć w prywatnych rozmowach i spotkaniach z przyjaciółmi i muzykami, z którymi najczęściej współpracuje. Ekipa Telewizji Polskiej jako jedyna towarzyszyła Nigelowi Kennedy'emu podczas całego cyklu jego koncertów w Londynie. Dokument pokazuje proces powstawania unikatowej muzycznej i estradowej kompozycji, której bazą i tłem stał się słynny mecz Polska - Anglia rozegrany na Wembley w 1973 roku. Nigel Kennedy stworzył jeden z najdłuższych utworów muzycznych, scenicznych i zarazem wielogatunkowy muzycznie, którego czas określiła długość gry na boisku czyli ok. 90 minut. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Radia Kielce
  za "to czego nie widać, czyli artyzm dźwięku w formie dokumentalnej"
2024.03.01 01:48:35
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.