Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KWIEKULIK

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 48 min

Zofia Kulik i Przemysław Kwiek to polscy artyści wizualni, którzy w latach 1971-1987 tworzyli duet KwieKulik, jednocześnie prywatnie będąc parą. W swoich performance'ach, działaniach do kamery, interwencjach czy filmach artyści zacierali granice między sferą prywatną i publiczną, ukazując absurdy życia w systemie komunistycznym. Bazę dla ich awangardowych poszukiwań stanowiła teoria Formy otwartej Oskara Hansena, a sam proces twórczy i jego dokumentacja odgrywały podstawową rolę.
Film Joanny Turowicz i Anny Zakrzewskiej pokazuje KwieKulik 20 lat po rozpadzie duetu artystycznego i związku. Kulik i Kwiek spotykają się, by wspólnie pracować nad retrospektywnymi wystawami (dwie prezentacje miały miejsce w latach 2008 i 2009 w łódzkim Atlasie Sztuki i BWA Awangarda we Wrocławiu). Reżyserki "tu i teraz" zestawiają z dokumentacjami akcji KwieKulik oraz z filmami z prywatnego archiwum artystów. W życie swoich bohaterów wprowadzają kamerę, rejestrując ich rozmowy, ich konfrontację z przeszłością, ujawniając wciąż istniejące konflikty. Znów sztuka miesza się ze sferą osobistą. Na jaw wychodzą różnice - także w postawach artystycznych. Autorki dokumentu umiejętnie łączą opowieść o ludziach z opowieścią o ważnej części historii polskiej neoawangardy.
(Marta Miś, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Wyróżnienie
  za "wartościowe przywołanie tradycji polskiej awangardy"
2019.09.13 00:14:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski