Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ EUROPA ŚWIAT ZYGMUNTA BAUMANA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 54 min

W niespełna godzinnym dokumencie, podzielonym na cztery części : Kultura, Europa, Świat, O sobie, refleksje Zygmunta Baumana na temat kultury i czasów, w których żyjemy ("Nasza kultura nie jest już kulturą uczenia się, ale kulturą zapominania", "Ostatecznym rezultatem rozkwitu kultury, który niewątpliwie nastąpił w ciągu ostatnich lat, jest poczucie zabłąkania"), a także roli Europy w budowaniu globalnego ładu ("Europa jest dobra w rozwijaniu umiejętności życia w towarzystwie społeczności odmiennych od naszej własnej", "Żadna teza o wyższości jednej kultury nad drugą nie da się dziś utrzymać") przeplatają się z wątkami osobistymi. Autorom filmu udało się stworzyć - złożony z wypowiedzi córek i prywatnych rozmów bohaterów - portret jednego z najważniejszych współczesnych socjologów z historią rodzinną w tle. Jest to tym cenniejsze, że Zygmunt Bauman znany jest ze swojej niechęci do osobistych wyznań, a pytany o własne życie, odpowiada, że "jest najnudniejszym z tematów, o jakich mógłby i chciałoby mu się mówić". Zdjęcia do filmu kręcone były w Leeds, gdzie mieszkają Zygmunt Bauman oraz dwie jego młodsze córki - Lidia i Irena, w Warszawie, gdzie profesor w listopadzie odebrał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużeni Kulturze oraz w Tel-Awiwie żyje jego najstarsza córka - Anna Sfard. Autorzy filmu - reżyser Krzysztof Rzączyński i operator Michał Popiel-Machnicki - za swój poprzedni dokument, o Andrzeju Panufniku i jego synu - "Tata zza żelaznej kurtyny", otrzymali Grand Prix Niezależnego Ogólnopolskiego Przeglądu Form Dokumentalnych; wyróżnienie zeszłorocznej edycji Planet Doc Review, nominacje do nagrody Golden Nymph na Monte-Carlo Television Festival oraz w kategorii "Best Current Affairs Production" na nowojorskim festiwalu History Makers Awards.

Film został zrealizowany z okazji Europejskiego Kongresu Kultury (8-11 września 2011 roku we Wrocławiu) w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:20:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski