Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MY LITTLE BESS

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Gatunek:
  Film eksperymentalny
 • Barwny, 47 min

Film "My Little Bess" to blisko 50-minutowa fabuła będąca projekcją wyobrażeń autystycznej dziewczynki odtrąconej przez swoich rodziców. Ważną warstwą filmu jest muzyka - to specjalny concept album gdańskiej grupy Blindead pod tytułem: "Affliction XXIX II MXMVI". To ten album był punktem wyjścia do skonstruowania dramaturgii, każdy utwór jest tłem muzycznym do kolejnych fragmentów historii. Jest też także głos dziewczynki, która opowiada w swój wyjątkowy sposób - co czuje, a raczej co czuła - bo te wypowiedzi padają z ust dojrzałej kobiety. Tak jakby opowiadała o tym co kiedyś przeżyła. To próba ukazania drugiej strony, co dzieje się za "autystyczną kurtyną", jak mogą odbierać i widzieć świat osoby autyzmem dotknięte. To także próba przedstawienia wyobcowania wogóle, nie tylko w kontekście autyzmu, ale także problem szerszy "bycia innym" od reszty społeczeństwa i brak akceptacji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MY LITTLE BESS w internecie

2017.02.11 04:21:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency