Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FOTOGRAF PARTYZANTÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 32 min

Bohaterem filmu jest Edward Buczek (1906 - 1983), unikatowy fotograf polskich partyzantów II Wojny Światowej, który w czasie okupacji miał zakład fotograficzny w Biłgoraju. Buczek był zaprzysiężonym fotoreporterem partyzanckim, na terenie biłgorajskiego obwodu AK. W tajemnicy jeździł do lasu i fotografował działalność stacjonujących tam oddziałów partyzanckich Konrada Bartoszewskiego "Wira" i Józefa Steglińskiego "Corda". Są to najlepsze zdjęcia zrobione partyzantom podczas wojny na terenie Polski, pokazujące życie i działania żołnierzy na zamojszczyźnie. Większość fotografii wykonał wiosną 1944 roku, przed bitwą osuchowską. Udało mu się zatrzymać w kadrze ludzi, którzy w większości zginęli w walce. O Edwardzie Buczku opowiada jego córka Barbara Buczek-Płachtowa, a fotografie tworzą doskonałą dokumentację walki powstańczej. Jest to opowieść córki, przepojona miłością i podziwem dla niesamowitej odwagi ojca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy")-"Srebrny Feniks" za film dokumentalny
 • 2011
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Organizatorów Festiwalu
  uzasadnienie jury: "W oparciu o konkretny los fotografa czasu wojennego, Edwarda Buczka film zyskuje walor uniwersalny, pokazując cel fotografii a więc i kina, którym jest zatrzymanie obrazu świata"
 • 2011
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych)-"Srebrna Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
  za "ponadczasowość przesłania o możliwie normalnym życiu nawet w najtrudniejszych czasach"
2017.02.11 04:21:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych