Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UPORCZYWE PRAGNIENIE ŻYCIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 26 min

Prosił o śmierć, dostał lepsze życie. Janusz Świtaj - jako pierwszy złożył w polskim sądzie wniosek o zaprzestanie uporczywej terapii. Przykuty do łóżka mężczyzna wywołał ogólnopolską dyskusję, a jego historia poruszyła wiele osób. Autorka dokumentu przez ostatnie siedem lat przyglądała się zmianom, jakie zaszły w życiu Janusza Świtaja. "Uporczywe pragnienie życia" to film optymistyczny, pokazujący niemal banalną prawdę: że zawsze znajdzie się wyjście z każdej życiowej sytuacji, jeśli jest ktoś, na kogo można liczyć. Janusz spotkał na swej drodze wiele osób, które chciały wnieść radość w jego monotonną codzienność. Po raz pierwszy od piętnastu lat zobaczył świat, dzięki specjalistycznemu wózkowi, który sprezentowali mu Polacy. Wraz z rodzicami pojechał na pierwsze od kilkunastu lat wakacje, rozpoczął naukę, odzyskał wiarę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:22:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski