Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WĘDROWCY. WIGILIA 2010

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 24 min

Autorski film dokumentalny Anny Muchy - według jej pomysłu i scenariusza. Wigilia w polskiej tradycji to wyjątkowo podniosły i zarazem ważny moment życia prywatnego i społecznego. Zgodnie ze zwyczajem to moment wspólnego świętowania i radosnego oczekiwania. Jest to wieczór bardzo prywatny i ograniczony do najbliższych sobie osób. Tradycja nakazuje jednak zachować jedno wolne miejsce przy stole dla zbłąkanego wędrowca. Bohaterowie dokumentu, tytułowi wędrowcy, zostali tak dobrani, by pokazać możliwie szeroki przekrój społeczny: od menedżera, poprzez przedstawicieli wolnych zawodów, ucznia, studentów aż po bezdomnego. Podobnie wybrano domy gospodarzy. Mapa Warszawy została podzielona wg statusów społecznych mieszkańców i tym kluczem posłużono się do rozdzielenia ulic, po których krążą wędrowcy w poszukiwaniu otwartych domów. Celem dokumentu jest obserwacja naturalnych, spontanicznych zachowań i reakcji ludzi podczas wyjątkowego wieczoru, jakim jest Wigilia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:44:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency