Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA JANA PAWŁA II

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 26 min

Film dokumentalny o Janie Pawle II. Ojca Świętego wspomina papieski ceremoniarz ks. prałat Konrad Krajewski. Jego wspomnienia to wyjątkowe świadectwo świętości i wielkości Jana Pawła II. Ks. prałat Konrad Krajewski opowiada o zdarzeniach związanych z Janem Pawłem II, przy których nie było telewizyjnych kamer. Jeden z najbliższych współpracowników papieża Polaka, odsłania kulisy świętości Jana Pawła II. Wspomina sytuacje, których świadkami było zaledwie kilka osób, m. in. mówi o zachowaniu papieża w zakrystii. Opowiada o tym, czym denerwował się Jan Paweł II, a także o zabawnych sytuacjach, jakie miały miejsce w czasie pontyfikatu. To także przejmujące i momentami dramatyczne wyznania m. in. o cierpieniu Ojca Świętego i dniach, w których odchodził z tego świata. W filmie zostały wykorzystane unikatowe materiały filmowe oraz fotografie z czasów pontyfikatu Jana Pawła II. Ks. Konrad Krajewski, kapłan archidiecezji łódzkiej, doktor teologii, od 1998 r. był ceremoniarzem papieskim w Watykanie. Jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Pomagał papieżowi w celebrowaniu liturgii podczas ważnych uroczystości w Watykanie, Rzymie i w czasie papieskich pielgrzymek. Był też ceremoniarzem Benedykta XVI. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Mińsk (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych "Magnificat")-Nagroda Jury
  za "nowe podejście do odkrywania postaci papieża Polaka"
2023.01.18 01:20:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.