Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLISH RADIO DAYS

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 29 min

Rozgłośnie radiowe nadające po polsku nie działają tylko w kraju. Kilkanaście małych, amatorskich, ale też i w pełni profesjonalnych istnieje w największym skupisku Polonii za granicą. Dla chicagowskich polonusów audycje w rodzimym języku mają ogromne znaczenie. Stacje oferują różnorodne programy. Obowiązkowo nadają informacje z USA i Polski, przy czym te ostatnie cieszą się taką samą, jeśli nawet nie większą popularnością. Wydarzenia z ojczystego kraju przykuwają uwagę i są żywo dyskutowane. Kiedy na dodatek są ze sobą geograficznie powiązane # jak to miało miejsce przy uhonorowaniu Oscarem Andrzeja Wajdy # wywołują jeszcze większą ekscytację. W eterze nie brakuje też treści lekkich # widziane z Polski mogą odstręczać swoją przaśnością i pretensjonalnością. Tymczasem połączenie amerykańskiego country z góralskimi motywami nikogo w Chicago nie dziwi. Tak samo jak śpiewanie naprzemiennie po polsku i angielsku. Reżyser filmu powstrzymuje się od autorskiego komentowania rzeczywistości obserwowanej okiem kamery. Śledzi wypuszczane w eter anonse, spotyka się z ludźmi, obserwuje pełnych pasji radiowców. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:22:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych