Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LIFE IS A STORY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 13 min

"Life is a Story" to tytuł wystawy jakiej do tamtego momentu jeszcze w Muzeum Narodowym w Poznaniu nie było: medialna, elektroniczna, retrospektywna wystawa prof. Izabelli Gustowskiej. Prezentacja jej prac z lat 80-tych (m.in. "Względne cechy podobieństwa" - w nowej aranżacji), a także pracy najnowszej, dyptyku "Sztuka wyboru trudnego" - "Sztuka wyboru łatwego" zaaranżowanego specjalnie do wnętrza starego skrzydła Muzeum Narodowego. W relacji filmowej oprócz samej prof. Gustowskiej narrację prowadzą: Krystyna Piotrowska - artysta plastyk, Anna Tyczyńska - artysta plastyk, Aleksandra Sobocińska - rzecznik prasowy Muzeum Narodowego, Tadeusz Matuszczak - historyk sztuki, Urszula Śniegowska z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Katarzyna Kujawska-Murphy - adiunkt ASP w Poznaniu oraz przygodni goście wernisażu. Filmowy zapis pokazuje atmosferę wernisażu, opisuje jednocześnie poszczególne cykle prac składających się na Izy Gustowskiej opowieść o ludzkich relacjach, o ludzkiej kondycji, potrzebach, oczekiwaniach, przeżyciach. Ale "Live is a Story" to nie tylko "dokumentacja wystawy", to również opowieść o samej artystce, jako że znaczna część prac ewidentnie nawiązuje do jej życia, jej pochodzenia, rodzinnego domu, do jej związków, poszukiwań, doznań.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:22:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency