Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA TO ŻE ŻYJEMY CZYLI PUNK Z WROCKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 68 min

Film opowiada i przypomina wszechstronnie zjawisko, jakim było tworzenie się i rozwój niezależnej punkowej i nowofalowej sceny rockowej we Wrocławiu, oraz związane z tym miejsca - aż do czasów nam współczesnych - jako ważny i ciekawy, a niesłusznie nieco zapomniany, element historii naszego miasta ostatnich dziesięcioleci. Autorami scenariusza, są, oprócz Tomasza Nuzbana, Cezary Marszewski i Marek Świerk. O niezależnej scenie muzycznej we Wrocławiu na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku opowiedzą kluczowi dla tego okresu wrocławscy wykonawcy jak Lech Janerka i muzycy legendarnej formacji Klaus Mitffoch, Krzysztof "Kaman" Kłosowicz z równie legendarnej grupy Miki Mousoleum oraz założyciele słynnej punkowej kapeli Sedes. Muzyczny Wrocław w filmie przedstawią, ocenią, porównają także inni znani w kraju muzycy: Maciej Maleńczuk, Paweł Kukiz, Robert Brylewski (Izrael, Brygada Kryzys), Tomasz Budzyński (Armia). Ponadto swoich wypowiedzi udzielili także znani plastycy oraz dziennikarze.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy)-Nagroda Publiczności
2023.01.18 01:20:54
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.