Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KATASTROFA GIBRALTARSKA 1943. OSTATNI ŚWIADKOWIE

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, odcinki x ok. 17 min

Dwuodcinkowy dokument zrealizowany przez Jędrzeja Lipskiego i Piotra Mielecha. Dziennikarze TVP Historia nagrali wypowiedzi żołnierzy brytyjskiej armii, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce katastrofy gibraltarskiej, w której zginął gen. Władysław Sikorski. Ze świadkami do tej pory nie rozmawiali ani historycy, ani dziennikarze próbujący wyjaśnić przyczyny katastrofy i rozwikłać jedną z największych zagadek II wojny światowej.
Sydney Knowles i Kenneth Brooks od 4 lipca 1943 roku przez ponad tydzień, brali udział w akcji ratunkowej po zatonięciu samolotu z generałem Sikorskim na pokładzie. Sydney Knowles, nurek z bazy wojskowej słyszał dźwięk silnika startującego samolotu. Nie przypuszczał, że w chwilę później będzie penetrował wrak rozbitej maszyny i wyciągał z wody ciało generała Sikorskiego. Kenneth Brooks był członkiem załogi statku, który jako pierwszy dotarł na miejsce katastrofy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:25:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency