Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYD ISHAI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 52 min

Ishai (Jesse) Brenner jest Żydem, który urodził się i wychował w Izraelu. Pochodzi z tradycyjnej żydowskiej rodziny, która dba i pielegnuje tradycje judaistyczne. Jednak gdy 1986 roku, po wojsku, wyjechał do Kanady, jego życie i poglądy zaczęły bardzo się zmieniać. Spotkał człowieka, Polaka, który opowiedział mu o Jezusie - Mesjaszu, którego oczekiwał cały Izrael. Ishaiowi nie dawało to spokoju. Szukał informacji o Jezusie w Starym Testamencie - i znalazł je... Tak rozpoczęła się jego droga do nawrócenia... Po jakimś czasie Ishai był już katolikiem. Postanowił wrócić do kraju. Zamieszkał z żoną w Tel Awiwie. Niestety zmiana religii oznaczała też zerwanie więzi z rodziną. Rodzice Ishaia, a także rodzeństwo nie potrafili zaakceptować jego decyzji. To była zdrada. Ishai stał się we własnym kraju obywatelem trzeciej kategorii. Gdyby nie wsparcie żony, pewnie znowu opuściłby Izrael - tym razem na zawsze... Ale zostali... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą")-Nagroda Główna
2023.01.18 01:21:28
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.