Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY HISTORIE JEDNEJ HISTORII

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 54 min

Film prezentuje Katolicki Uniwersytet Lubelski w 90. rocznicę jego istnienia. Historia uczelni zaprezentowana zostanie przez losy trzech osób związanych z KUL - em: wybitnego reżysera, plastyka, intelektualisty Leszka Mądzika oraz profesorów, ks. Andrzeja Szostka i Stefana Sawickiego. To luminarze nauki, uznane autorytety w swoich dziedzinach. Leszek Mądzik od lat kieruje Sceną Plastyczną KUL - u, ks. prof. Szostek był wieloletnim rektorem, zaś prof. Sawicki prorektorem tej uczelni. Obaj uczeni byli przyjaciółmi papieża Jana Pawła II, a prof. Szostek ostatnim doktorantem Karola Wojtyły. Kanwą opowieści są związki głównych bohaterów z Lublinem i uniwersytetem, ale także z ich rodzinnymi miastami. Leszek Mądzik pochodzi z Kielc, Andrzej Szostek z Grudziądza, a Stefan Sawicki z Tomaszowa Lubelskiego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:25:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency