Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEDŹWIEDŹ BRUNATNY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 20 min
    Uwaga: rok produkcji niepewny.

Niedźwiedź jest naszym największym drapieżnikiem. Coraz częściej słyszymy o jego bliskich spotkaniach z człowiekiem, które kończą się tragicznie dla niedźwiedzia. Najgłośniejszym przypadkiem była sprawa niedźwiedzicy Magdy, która została zmaltretowana przez turystów. Reżyser filmu był świadkiem wyczynów niedźwiedzi na górskich szlakach, gdzie zwierzęta te zostały przyzwyczajone do obecności człowieka. W Polsce żyje dziś zaledwie 90 niedźwiedzi. Występują w wąskim pasie polskiej części Karpat. Autorzy filmu podążają ich tropem. Opowiadają o ich życiu, a także o tym, jak można im pomóc. Przedstawiają także historię Magdy. Wspólnie ze specjalistami badającymi życie niedźwiedzi przyjrzą się tym drapieżnikom z bliska. Ponadto widzowie dowiedzą się, dlaczego sady są ważne w życiu niedźwiedzia i do czego może przydać się elektryczny pastuch w pasiece. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:46:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency