Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W STRONĘ POJEDNANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 19 min

Pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Tuckton (Tuckton Christian Fellowship) w Bournemouth w Anglii, Werner Oder, syn austriackiego nazisty z czasów II wojny światowej, który działał na terenie Rabki Zdroju, przez wiele lat nie potrafił poradzić sobie z przeszłością ojca. Dopóki nie odnalazł w swoim sercu Boga, przez wiele lat nękały go koszmary. Dopiero dzięki Jezusowi jego życie wróciło do normy. Dziś pastor Werner Oder działa na rzecz upamiętnienia wydarzeń II wojny światowej oraz pojednania pomiędzy sprawcami a ofiarami zbrodni, jakie się wówczas dokonało. Jego książka "Walcząc z demonami nazizmu" właśnie została przetłumaczona na język polski. Z tej okazji pastor Werner Oder przyjeżdża do Rabki, by spotkać się z miejscową społecznością chrześcijan baptystów. Na spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury, mieszkańcy i pastor wspólnie zastanowią się, jakie lekcje można dziś wyciągnąć z przeszłości. Reportaż będzie relacją z przygotowań do wizyty pastora. Poprzez opowieść tłumaczki, która bierze czynny udział w przygotowaniach do wieczornego spotkania, poznamy nie tylko postać samego pastora, ale również społeczność baptystów w Rabce. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:26:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor