Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DROGA, KTÓRĄ IDĘ

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Gatunek:
  Film kombinowany - aktorsko-animowany
 • Barwny + czarno-biały, 35 mm, 250 m,

Refleksja mężczyzny w średnim wieku nad dotychczasowym życiem. . . Dzieciństwo, uroczysty pochód 1-majowy, portrety Bieruta i Stalina, radosne pieśni masowe. Pierwsze miłości, przeboje Beatlesów. Przemówienie Gomułki, maszyny na polach, zdjęcie maturalne. Głos syren, rytmiczne, entuzjastyczne skandowanie, fragmenty przemówień Gierka. Zdjęcia małego fiata, dyplom ukończenia studiów, zdjęcia z pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce. Portret ślubny. . . Ukrytą w ciemności twarz mężczyzny rozjaśnia ognik papierosa. Z ekranu włączonego telewizora płyną wiadomości, na kuchence kipi mleko, krzyczą dzieci. Mężczyzna siedzący przy stole w ubogim mieszkaniu rozmyśla nad swym czterdziestoletnim życiem. Jednym z współtwórców filmu jest krakowski aktor Mieczysław Grąbka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:24:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl