Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GDAŃSKA SZTUKA KUŹNICZA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1969
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Impresja
 • Barwny + czarno-biały, 35 i 16 mm, 418 m, 2 akty, 15 min

Komentarz filmu ogranicza się do trzech zdań: "Z wielkim rozmachem i pieczołowitością dla historii, z kunsztem godnym dawnych mistrzów przywrócono odbudowanym z ruin uliczkom Gdańska utraconą świetność. Odżyła tradycyjna sztuka tego miasta - kowalstwo. W filmie zaprezentowano dzieła starej sztuki kuźniczej średniowiecza, renesansu, rokoka, klasycyzmu oraz nowoczesnej sztuki kowalskiej Stanisława Skury".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1969
  Bilbao (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych "Zinebi")-Srebrny "Miqueldi de Plata"
 • 1970
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce)-Nagroda w Plebiscycie Widzów
 • 1969
  Warszawa (Konkurs Filmów Turystycznych)-III Nagroda
2017.02.11 02:26:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych