Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

E - 16

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Gatunek:
  Film rysunkowy
 • Barwny, 35 mm, 154 m,

W powietrzu krążą różne owady, tańczą, zalecają się do siebie. Nagle para zakochanych ważek zmienia się w maź. Rozbite na szybie samochodu jadącego szosą zostają starte przez wycieraczki. Para w samochodzie zajmuje się intensywnie swoimi osobistymi sprawami. Nagle rozlega się huk. Kierowca ogromnej ciężarówki włącza wycieraczki, na drodze zostaje wilgotna plama. Samochód znika za wzniesieniem, ponownie słychać trzas. Rankiem nad szosą znów krążą roje owadów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1987
  Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich-za animację
  (zespołowa)
 • 1987
  Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich-za animację
  (zespołowa)
 • 1987
  Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich-za animację
  (zespołowa)
2017.02.11 02:29:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego