Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA ETAPIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1983
  • Czarno-biały, 35 mm, 520 m,

Pensjonariusze szpitala psychiatrycznego na prowincji, przeważnie ludzie starzy i bezradni, wspominają swoje życie. Mężczyzna wywieziony w 1940 r. w głąb Rosji, walczył następnie w I Dywizji im. T. Kościuszki. Łączniczka z Powstania Warszawskiego stwierdza: "Największa sztuka to było przeżyć". Były partyzant, po wojnie przodownik pracy, mówi o sytuacji na wsi w latach 50. , rekwirowaniu zboża, walce z kułactwem. Jest też kobieta, która pracowała jako tkaczka i w nic się nie angażowała. Wśród młodych pensjonariuszy znajduje się chory na padaczkę, któremu sąsiedzi utrudniali życie, brodacz mający zatarg z milicją, niewidoma i lekarz, który tu trafił do pracy, ponieważ załamało się jego życie prywatne i zawodowe Wypowiedzi są przeplatane fragmentami archiwalnych kronik.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:00:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych