Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLSKA KRONIKA RYSUNKOWA ANIMOWANA NON-CAMEROWA NR 12 WYD. B 1986

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Gatunek:
  Film noncamerowy
 • Barwny, 35 mm, 246 m, 8 min

Ostatni film wybitnego reżysera, zmarłego w r. 1986. Kronika zawiera trzy tematy. Pierwszy mówi o postępie, który zawsze ma swe źródło w kryzysie, co prowadzi do konkluzji, że nasza sytuacja może napawać optymizmem. Drugi piętnuje brak nadzoru nad psami i dziećmi. Niezidentyfikowany taksówkarz dotkliwie pogryzł psa Pimpusia - właściciele taksówkarza proszeni są o niezwłoczny kontakt, gdyż psu grozi seria bolesnych zastrzyków. Trzeci temat - wiadomości kulturalne zza granicy przynoszą wieść o sukcesie polskiego filmu krótkometrażowego "Światło w tunelu" reżyserii Juliana Antoniszczaka na MFFK w Oberhausen.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1986
  Nagroda Szefa Kinematografii w dziedzinie filmu animowanego-za zdjęcia
  (pośmiertnie, razem z filmem "Światło w tunelu")

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 02:29:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych