Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BĘBEN JURKA SŁOMY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 35 mm, 551 m, 18 min

Filmowe spotkanie Jerzym Słomą, artystą współpracującym z zespołami "Razem" i "Osjan", który zajmuje się wytwarzaniem instrumentów perkusyjnych. Przed kilku laty Słoma wraz z żoną i dwójką małych dzieci przeniósł się na wieś i wynajął starą chatę, gdzie produkuje swoje bębny, bardzo cenione przez środowisko muzyczne ze względu na ich brzmienie. Pierwszy instrument budował pół roku, wykorzystując umiejętności nabyte podczas nieukończonych studiów rzeźbiarskich. Obecnie udostępnia swój warsztat wszystkim, podzielającym jego pasję. Nie czyni tego z chęci zysku, przeciwnie - żyje bez pieniędzy, borykając się z długami, dążąc jedynie do tego, by zaspokoić zredukowane do minimum potrzeby swoje i rodziny. Co pewien czas opuszcza swą samotnię wyjeżdżając z żoną i dziećmi w trasy koncertowe. Jest szczęśliwy, bowiem robi to, co lubi, żyje w otoczeniu ludzi, którzy podobnie jak on kochają muzykę. Niestety, mimo niekwestionowanej renomy w środowisku muzycznym będzie musiał opuścić swój wiejski dom - właściciele chałupy żądają pieniędzy, a tych rodzinie Słomów zwykle brakuje. . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:11:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency