Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEZIORO ŁABĘDZIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Gatunek:
  Impresja dokumentalna
 • Barwny, 35 mm, 396 m, 13 min

Mroźny, zimowy pejzaż Warszawy, widziany przez okno autobusu przez młodą dziewczynę. Tłumy ludzi wyczekujących na przystankach, unieruchomiona budowa metra, a w autobusie coraz tłoczniej, zmęczone twarze, spracowane ręce. Pomnik Kopernika, Uniwersytet Warszawski ("Gaudeamus Igitur"), książę Poniatowski na koniu, pomnik Mickiewicza, Zamek. Przed pałacem ślubów młoda para ("Marsz weselny"), wreszcie grób Nieznanego Żołnierza i Teatr Wielki. Dziewczyna wchodzi, rozbiera się, zakłada baletki, brzmi muzyka do "Jeziora łabędziego", rozpoczyna się próba. Za oknem widać odjeżdżające autobusy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:29:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego