Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IMPRESARIO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 16 mm, 225 m,

Sylwetka Jana Wojewódki, ambasadora polskiej kultury w USA i Kanadzie. "Handlowiec, impresario, człowiek prawdziwie zakochany w polskiej kulturze. Przede wszystkim w muzyce, ale nie tylko. . . "Zamieszkały w Chicago, od blisko 40 lat organizuje dla amerykańskiej polonii spotkania z przedstawicielami polskiego teatru i estrady - "rok za rokiem buduje mosty między Polonią a Polską". Koncerty w małych i dużych salach, w domach prywatnych przyciągają amerykańskich Polaków. Wielu z nich pod ich wpływem podejmuje decyzję o odwiedzeniu starego kraju. Jan Wojewódka często bywa w Polsce, ogląda imprezy, finalizuje swe kontrakty. Jego najnowsza inicjatywa, związana z jubileuszem czterdziestolecia pracy dotyczy prezentacji w środowisku polonijnym narodowej opery - "Halki".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:30:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski