Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRONIKARZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1985
  • Barwny, 35 mm, 16 mm, 575 m, 19 min

Opowieść o dawnych warszawskich cukiernikach. Barwne wspomnienia Wojciecha Herbaczyńskigo, kronikarza tamtych lat, autora książki "W dawnych cukierniach i kawiarniach Warszawy" -ilustrowane"smakowitymi" zdjęciami przypominającymi czasy świetności warszawskich lokali. W pamięci ożywają nazwiska najznakomitszych mistrzów, nazwy słynnych firm. A dziś. . . "te rzeczy zaginęły. Wspomnienie zostało po dawniejszych kawiarniach tylko" -konkluduje z nutą nostalgii Wojciech Herbaczyński. W filmie wykorzystano materiały archiwalne ze zbiorów: Wojciecha Herbaczyńskiego, Archiwum Dokumentacji Mechanicznej w Warszawie, Muzeum Teatralnego w Warszawie oraz albumu "Warszawa 1945" Leonarda Sempolińskiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:30:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych