Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROBACTWO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Czarno-biały, 35 mm, 210 m,

Historia ostatniego pięćdziesięciolecia widziana oczami pomocy domowej. Rozpoczęła służbę przed wojną, po wojnie i rocznym pobycie w obozie powróciła do zawodu. W październiku 1956 r. jej pan stracił posadę z jej powodu. U następnych chlebodawców służyła do 1970 r. U kolejnych panowała rodzinna atmosfera a jej wychowanek, podobnie jak poprzednicy, otrzymał atrakcyjną posadę. W 1976 r. doczekała się własnego 12-metrowego mieszkania, niestety, w 1981 r. zalęgło się w nim robactwo. Co prawda zostało zlikwidowane, ale na wszelki wypadek przydałaby się dobra trutka. "ogólnie jestem ze wszystkiego zadowolona, tylko potrzeba mi trucizny".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1986
  Gdańsk (Młode Kino Polskie)
  III Nagroda w Kategorii Filmu Krótkiego
2017.02.11 02:31:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego