Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKOK NA ARNHEM

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1968
 • Czarno-biały, 35 i 16 mm, 520 m, 20 min

Film archiwalny o udziale 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej pod dowództwem gen. Sosabowskiego w alianckiej operacji powietrzno - desantowej na Arnhem we wrześniu 1944 roku. Fragm. filmu pt. "Najkrótsza droga" nakręconego w czasie II wojny światowej w Szkocji, w ośrodku szkolenia spadochroniarzy. Przygotowania do działań wojennych 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej; mapy - archiwalne migawki filmowe i fotografie. Przygotowania pilotów angielskich do lotu - desant spadochronowy pierwszej grupy skoczków w dniu 17 września; powitanie żołnierzy przez Holendrów, walki na przedmieściach Arnhem; lądowanie polskiego rzutu szybowcowego; płonące samoloty; przygotowania do lotu polskich spadochroniarzy; załadunek sprzętu; start maszyn; lądowanie w rejonie osady Driel; próba przeprawy Polaków przez Ren; marsz armii amerykańskiej; oddziały niemieckie; jeńcy wojenni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1968
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji "Srebrny Lajkonik"
  dla najlepszego filmu telewizyjnego
2017.09.26 01:19:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor