Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAPAMIĘTAĆ SEN. MARIA FOŁTYN

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • Barwny, 50 min

Maria Fołtyn, śpiewaczka opery warszawskiej, reżyser spektakli operowych w kraju i za granicą, w roku 1994 obchodziła 70. urodziny oraz jubileusz 45 - lecia pracy artystycznej. Również w tym samym roku w maju minęła 175. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, kompozytora, którego dzieła słynna sopranistka popularyzuje od kilkudziesięciu lat. Film jest poświęcony życiu i wielkiej karierze Marii Fołtyn. Mówią o niej znajomi, przyjaciele, znane postaci ze świata muzycznego. Witold Rudziński opowiada o Festiwalach Moniuszkowskich w Kudowie i ogromnym wkładzie artystki w ich rozwój i popularyzację. O sobie i swoich planach na przyszłość mówi także bohaterka filmu (wkrótce zamierza wystawić "Halkę" w Mińsku i Samarze). Jej opowieści o życiowych niepowodzeniach i sukcesach przeplatają pieśni ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki. W filmie wykorzystano bogatą ikonografię oraz materiały archiwalne z występów Marii Fołtyn w Kudowie, Hawanie, Ankarze, Budapeszcie, Nowosybirsku i wielu miastach Ameryki. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:32:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency