Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SCENY NARCIARSKIE Z FRANZEM KLAMMEREM

 • Tytuł alternatywny: SKISZENEN MIT FRANZ KLAMMER
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Austria
 • Rok produkcji:
  1980
 • Gatunek:
  Film sportowy
 • Barwny, 35 mm, 586 m, 21 min

Dynamiczna, niezwykle interesująca i zaskakująca w warstwie zdjęciowej, chwilami groteskowa impresja filmowa, której bohaterem jest znakomity austriacki narciarz. Realizatorzy dokumentu poprzez postać Franza Klammera, zdobywcy złotego medalu w zjeździe na zimowej olimpiadzie w Innsbrucku w 1976 roku, z jednej strony pokazują fascynującą stronę tego sportu wymagającego bardzo ciężkiej pracy, z drugiej zaś - w nieco ironiczny sposób kreują stereotypowe sytuacje, w których "król nart" - jak nazywano Klammera - odgrywa rolę opływającego w dostatki, choć samotnego człowieka sukcesu. Na planie zdjęciowym pojawiają się także sami realizatorzy. Z kpiną prezentują swoje kończące się zabawnymi niepowodzeniami usiłowania, by jak najtrafniej pokazać mistrzostwo Klammera czy też to, co niezrównany narciarz widzi podczas zjazdu. W filmie nie pada ani jedno słowo. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2017.02.11 02:35:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman