Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARATON

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1983
  • Barwny, 29 min

Reportaż ze zorganizowanego przez ZSMP maratonu tańca.
Nakręcony w 1983 roku film relacjonuje IV Maraton Tańca, który wówczas odbył się w Białym Borze. Autorka pokazuje przebieg walki o wygraną, którą było 12 tys. złotych, a zarazem próbuje poznać motywacje uczestników turnieju i jego uczestników. Biały Bór swego czasu stał się głośny dzięki temu, że konie z tamtejszej stadniny znalazły się na planie filmu "Pan Wołodyjowski". Potem jednak zapomniano o istnieniu miasteczka. Kilku młodych ludzi, zainspirowanych książką i głośnym filmem "Czyż nie dobija się koni", postanowiło zorganizować w swojej miejscowości maraton tańca, który wcześniej odbywał się w Szczecinku. Impreza zaczęła się 5 sierpnia o godz. 18.00. Na parkiet wyszło 36 par. W większości byli to młodzi ludzie, dla których maraton stał się przygodą, szansą sprawdzenia się, sposobem na oderwanie od codzienności i zapomnienie o kłopotach. Najstarsza para jednak miała na względzie zdobycie nagrody, która umożliwiłaby kupno odkurzacza, prodiża i ubrań dla dzieci. Para z Łodzi miała zamiar przekazać ją na budowę Centrum Zdrowia Matki Polki, inni chcieli wydać ją na ciekawe i beztroskie wakacje. Beata Postnikoff towarzyszyła uczestnikom maratonu od startu po finał, który nastąpił po 63 godzinach. Do najdramatyczniejszych wydarzeń doszło jednak po upływie 51 godzin. Wówczas na parkiecie pozostały już tylko 4 pary. Większości tych, którzy odpadli, trzeba było udzielić pomocy medycznej. Co gorsza, wysiłku nie wytrzymały także trzy osoby z obsługi imprezy i kilkoro kibiców. Sytuacja stała się na tyle niepokojąca, że organizatorzy apelowali do widzów, by zrezygnowali z dopingowania tańczących i udali się do domu, w razie potrzeby bowiem nie będą w stanie zapewnić im pomocy lekarzy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:36:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman