Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYWE OBRAZY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1995
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • Barwny, 55 min

Dokumentalny film biograficzny Stanisława Różewicza, zrealizowany w formie autowywiadu. Reżyser dzieli się swoimi wspomnieniami i refleksjami związanymi z pięćdziesięcioleciem pracy w filmie. Jego dorobek to dwadzieścia filmów fabularnych - w tym kinowe i telewizyjne, filmy średniometrażowe, reżyserie w teatrach, w Teatrze Telewizji. "Miejsce na ziemi", "Drzwi w murze", "Westerplatte", "Świadectwo urodzenia", "Samotność we dwoje", "Opadły liście z drzew", "Ryś", "Pensja pani Latter" to tylko niektóre z tytułów jego filmów. "Żywe obrazy" to także opowieść o pracy z ekipą filmową: scenarzystami - między innymi z bratem Tadeuszem, operatorami - Jerzym Wójcikiem, o metodach pracy z aktorami, o perypetiach z cenzurą, o działalności zespołu filmowego TOR, którego był założycielem i kierownikiem artystycznym. Uzupełnieniem refleksji Stanisława Różewicza są fragmenty jego filmów oraz zdjęcia dokumentujące pracę przy ich realizacji. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:38:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego