Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIKI MOL I STRASZNE PŁASZCZYDŁO

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Premiera:
  1996. 04
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film rysunkowy
 • Barwny, 83 min

W filoblonii mieszkają trzy Książkowe Mole: Miki Mol, Mrówkolew i Świetlik. Nie wszyscy jednak mieszkańcy tej krainy są wielbicielami książek. Dwóch drabów - dyrektor Ambaras i jesgo asystent Wilk - zdecydowanie mając w pogardzie wiedzę, chce usunąć Mole z ich słynnej biblioteki. Może im w tym pomóc Straszne Płaszczydło, czyli Magister Turkuć Podjadek, który używając rozpylacza z dziwnym gazem, zawładnął pogodną i szczęśliwą dotychczas sąsiednią Kalamburgią. Tajemnicze - puste w środku - Płaszczydło zabroniło śmiać się wszystkim jego mieszkańcom, a nawet używać wesołych kolorów. Wszystko jednak dobrze się kończy, wszak Mole i ich przyjaciele mają głowy nie od parady. Atak śmiechu musi rozbroić wszystkich gburów i ponuraków.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MIKI MOL I STRASZNE PŁASZCZYDŁO
Powieść
AutorRyszard Antoniszczak

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1996
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki za animację
  Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci "Ale Kino!"

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 06:04:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman