Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 62 min

"Umówiliśmy się kiedyś z Wojtkiem Malajkatem, że jeśli któryś z nas będzie chciał zrobić benefis, to drugi kopnie go w dupę" - zastrzega już na początku "Wszystko może się zdarzyć" jego główny bohater, Zbigniew Zamachowski. "Zgodziłem się na realizację tego filmu nie bez obaw. Ale pozbyłem się ich. Uznałem, że nie muszę się obawiać, tym bardziej że autorki przekonały mnie, że to nie będzie laurka" - dodaje w jednym z niedawnych wywiadów. Rzeczywiście - "Wszystko może się zdarzyć" laurką nie jest. Nie jest też podsumowaniem, benefisem ani wywiadem-rzeką. Nie ma w nim dobrych rad dla początkujących aktorów, złotych myśli, gwiazdorskich póz. Jest za to interesujący, wiarygodny portret jednego z ciekawszych aktorów młodego pokolenia. Zbigniew Zamachowski mówi o swoich rolach filmowych i teatralnych. Wspomina i charakteryzuje reżyserów, z którymi pracował, m.in. Jerzego Grzegorzewskiego (warszawski Teatr Studio), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog X", "Trzy kolory. Biały"), Kazimierza Kutza ("Zawrócony"), Wojciecha Marczewskiego ("Ucieczka z kina "Wolność"). Powraca (we wspomnieniu i realnie) do Brzezin - swego rodzinnego miasta. Autorki pokazują go wśród przyjaciół; pejzaży, wśród których się wychował; w murach szkoły, do której chodził. Kilkakrotnie oddają też głos matce aktora. Zamachowski mówi bez ogródek o swojej wadzie wymowy, trudnościach z adaptacją w Warszawie, problemach mieszkaniowych.Tylko jeden temat pozostał zastrzeżony: życie prywatne. Zamiast niego aktor chętnie ukazuje szczegóły swej zawodowej "kuchni" - próby, charakteryzację, pracę nad rolą. "Wszystko może się zdarzyć" to bowiem film przede wszystkim o aktorze, dopiero potem o człowieku. O artyście wszechstronnym i oryginalnym. Mogącym się poszczycić niejednym sukcesem, a zarazem stojącym dopiero u progu wielkiej kariery. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:16:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych