Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EL PORVENIR DE UNA ILUSION

 • Tytuł polski: PRZYSZŁOŚĆ ZŁUDZEŃ
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Barwny, 16 mm, 51 min

Reportaż z kubańskiej ulicy świętującej Nowy Rok. Ujęty w formę poetyckiej impresji portret mieszkańców Hawany. Poprzez losy kilkunastu różnych osób, m.in. wdowy-staruszki, młodej prostytutki, zubożałej arystokratki, nieszczęśliwej młodej mężatki i jej bezrobotnego męża, starego woziwody, weterana wojennego, małego chłopca tęskniącego za ojcem, który porzucił rodzinę czy tajemniczego poety-włóczęgi, autorzy ukazują nędzę egzystencji hawańczyków, ich przygnębienie, frustracje, poczucie samotności. Na ulicach rzadko widuje się samochody, a pod ścianami niegdyś pięknych, dziś odrapanych, od lat nie odnawianych budynków wysiadują apatyczni młodzi ludzie, pozbawieni pracy i perspektyw na przyszłość. Są za młodzi, by mieć barwne wspomnienia, pozostają im tylko marzenia, w których spełnienie nie wierzą. Nawet ich piosenki są smutne i nostalgiczne. "Przyszłość? Nadejdzie, nadchodzi, przybędzie - mówi poeta-włóczęga. - Co się zmieni? Co nas czeka? Jedyne, co pewne w ludzkim życiu, to śmierć. Przyszłość jest tym, czego nie mamy. Zawsze nam czegoś brakuje. Zawsze czekamy na to coś, co wypełni nam pustkę, którą mamy tam w środku. Niespełnienie jest naszym tragicznym przeznaczeniem". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1997
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Wojewody Łódzkiego
 • 1997
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych "Mediaschool")-II Nagroda
 • 1998
  Berlin (Prix Europa)
  nagroda w kategorii Young Europe
 • 1998
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda FIPRESCI
 • 1998
  Budapeszt (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Mediawave")
  Nagroda za najlepszy film dokumentalny
 • 1999
  Sofia (Sofia Film Fest for Students)-Nagroda dla najlepszego filmu
2018.06.12 23:49:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski