Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

 • Serial animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980-1981
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film kombinowany - aktorsko-animowany
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 9 min

Ekranizacja powieści Marii Kownackiej o małym plastelinowym ludziku, mieszkającym w piórniku Tosi.
NASZ DOM: W pierwszym odcinku poznajemy Plastusia oraz jego domek - piórnik.
DLACZEGO NAZYWAM SIĘ PLASTUŚ?: W tym odcinku dowiadujemy się jak Tosia ulepiła ludzika z plasteliny, a reszta klasy wybrała dla niego imię.
FIKU - MIKU JESTEM W PIÓRNIKU: Opowieść o tym, jak zakończył się pierwszy dzień Plastusia w piórniku.
O PAMIĘTNIKU W CZERWONYM ZESZYCIKU: Odcinek o tym, jak Plastuś stał się właścicielem pamiętnika i został kronikarzem klasy.
O JOLI NISZCZYCIELCE HISTORIA SMUTNA WIELCE: Opowieść o powodach, dla których mieszkańcy piórnika postanowili wystąpić przeciwko Joli - nowej uczennicy.
O TYM JAK TO Z JOLĄ BYŁO ALE DOBRZE SIĘ SKOŃCZYŁO: W tym odcinku mieszkającym w piórniku Tosi Plastuś opowiada historyjkę o Joli, która zrobiła bałagan w piórniku swojej koleżanki.
O KLEKSIE Z KAŁAMARZA CO NA NIKOGO NIE ZWAŻA: Plastuś opowiada historyjkę, jak to pomógł Tosi pozbyć się psotnego kleksa.
HISTORIA CAŁA O PORZĄDKU I STRZAŁACH: W tym odcinku Plastuś opowiada o swojej przygodzie z kredą na tablicy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK
AutorMaria Kownacka

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 02:49:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor