Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TEREN USPOKOJONY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • 26 min

Bytom, miasto zbudowane na węglu, którego wydobycie daje mieszkańcom pracę, lecz jednocześnie zagraża ich egzystencji. Teren osuwa się, ulice zapadają, domy - wstrząsane tąpnieciami - pękają i rozpadają się. Dziesięć lat temu Piotr Morawski nakręcił w Bytomiu reportaż. Teraz powrócił, by odszukać jego bohaterów. Jeden z nich, wówczas kawaler, założył rodzinę, po 15 latach pracy w kopalni stracił zajęcie i szuka nowego imając się dorywczych robót. Inny - wyjechał do Niemiec. Jeszcze inny - nadal pracuje pod ziemią, opuścił rozpadający się dom, dzieci podrosły, ich matka podjęła więc pracę i jest zadowolona z dziesiejszego życia. Jedna z bohaterek zmarła, a inna wyjechała do Niemiec, gdzie żyje dostatnio, lecz ciągle myśli o Śląsku. Miasto natomiast zapada się nadal,w niektórych rejonach po kilka milimetrów na dobę, co rocznie daje kilka metrów. Tylko śródmieście specjaliści uznali już za teren uspokojony: osuwa się z prędkością 0,05 milimetra.(źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

 • 1987
  Film dokumentalny / Piotr Morawski
2017.02.11 02:53:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych