Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRAINA WODY, PIASKU I WIATRU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Gatunek:
  Film oświatowy, Film przyrodniczy
 • Barwny ; 29'

Słowiński Park Narodowy założono w 1966 roku, a w roku 1976 uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Ma on powierzchnię niecałych 19 tysięcy hektarów, obejmuje Mierzeję Łebską, jeziora Łebsko i Gardno oraz pas wybrzeża po ujście Łupawy do Bałtyku. Na terenie Parku znajdują się największe w Europie Środkowej ruchome wydmy, których wysokość sięga 50 metrów. Występuje tu typowa roślinność wydmowa - mikołajek i wydmuchrzyca nadmorska, rośnie tu również rosiczka i widłaktorfowy. Park jest ostoją wielu gatunków ptaków wodnych i przelotnych. Jan Walencik ukazuje Słowiński Park Narodowy jako krainę trzech żywiołów - wody, wiatru i piasku. Toczą one ze sobą nieustanną walkę. Ale oprócz nich jest miejsce dla roślin, odpornych na skrajnie trudne warunki, i zwierząt. Bogate w rozmaite formy życia są przybrzeżne jeziora Gardno i Łebsko, miejsce legów wielu gatunków ptaków. Film nagrodzony na 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Parkach Narodowych we Włoszech w 1991 r. (źrófło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1991
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda Specjalna
2017.02.11 02:54:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor