Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYSZEDŁEM PO SŁOŃCE...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Reportaż publicystyczny
 • 30 min

Emil Barchański. Mieszkaniec Warszawy. Brał udział w akcji podpalenia pomnika Feliksa Dzierżyńskiego. Uczestniczył w ulicznych demonstracjach. Aresztowany w wyniku prowokacji. Bity. Postawiony przed Sądem dla Nieletnich za druk nielegalnych publikacji. W 1982 roku miał 17 lat. W czerwcowy dzień wyszedł z domu i już nie powrócił. Zginął w tajemniczych okolicznościach. Autor filmu podejmuje próbę rekonstrukcji ostatnich godzin życia chłopca, a jednocześnie wraca do wydarzeń z miesięcy poprzedzających tragiczny epilog. Emila i jego śmierć wspomina przed kamerą matka i ówcześni rówieśnicy. Jego współpracownicy opowiadają o zdarzeniach z okresu stanu wojennego, wyciągając z nich nieraz zaskakujące wnioski. O śmierci chłopca mówią też ludzie zaangażowani w wyjaśnienie jej zagadki. Pojawia się również najbardziej kontrowersyjna postać tej historii: człowiek, który towarzyszył Emilowi podczas jego ostatniego spaceru nad Wisłę. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman