Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WARSZAWA WALCZY 1939-1945: 63 DNI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film oświatowy
 • 50 min

Unikatowe materiały filmowe i ikonograficzne dokumentujące działalność konspiracyjną i codzienne życie w okupowanej Warszawie, ze szczególnym uwzględnieniem Powstania Warszawskiego. Wykorzystano zdjęcia i kroniki filmowe Polowych Sprawozdawców Wojennych Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej, wytwórni filmowej "Czołówka" oraz materiały wykonane przez Anglików i Niemców. Wypowiadają się byli żołnierze AK: Maria Stypułkowska-Chojecka "Kama" - uczestniczka zamachu na Kutscherę, Stanisław Sieradzki "Świst" - harcerz Szarych Szeregów, uczestnik wielu akcji sabotażowych i Powstania Warszawskiego, a także nieżyjący już gen. Tadeusz Garliński - pilot, dowódca Samodzielnych Grup Dywersyjno-Sabotażowych KG AK. Film został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako pomoc dydaktyczna do nauczania historii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.04.04 00:24:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl