Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYCIE CI WSZYSTKO WYBACZY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 28 min

Kiedy miał sześć lat, spytał babcię, skąd się wziął. Odpowiedziała, że przyniósł go bocian i rzucił na ławkę przed domem. Wtedy znienawidził bociany na całe życie. Miał do ptaszyska ogromny żal, że rzucił go w taką biedę, a nie do sąsiadów, których bogactwo widać było gołym okiem. Od najwcześniejszego dzieciństwa marzył, by zostać fryzjerem - czesał innym włosy już jako czterolatek. Był przekonany, że po to właśnie się urodził. Ale za przyjęcie go na praktykę żądano 10 tys. zł. Matka więc zbierała pieniądze, by mu umożliwić osiągnięcie wymarzonego celu. Co z tego jednak, skoro zawsze, kiedy już zebrała potrzebną sumę, wychodził za mąż lub żenił się ktoś z jego sześciorga rodzeństwa i pieniądze szły na wesele. Oprócz fryzjerstwa w dzieciństwie owładnęła nim też inna pasja: uwielbiał chodzić na pogrzeby. Nawet wagarował ze szkoły, byle wziąć udział w uroczystości, a nad grobem zanosił się tak spazmatycznym płaczem, że budził zdumienie bliskich zmarłego. W podróżach zamiast do muzeów wolał chodzić na cmentarze. Życiorys napisały mu właśnie te pasje. A także nieprawdopodobny upór i głębokie przekonanie o własnych zdolnościach. Trochę też - szczęśliwy traf. Ten ostatni zawiódł go na estradę. Najpierw w Polsce, a potem we Włoszech wykonywał na niej striptiz udając na początku kobietę, by na koniec zaskoczyć widzów odkryciem swej rzeczywistej płci. Z czasem zrezygnował z rozbieranek. Przebiera się jednak nadal i śpiewa "Miłość ci wszystko wybaczy" głosem Ordonówny puszczanym z taśmy. Bohater filmu, Janusz Chojnacki, opowiada ten swój niby zwyczajny, a przecież niezwyczajny życiorys, popijając wino, czesząc matkę, nakładając na twarz gruby makijaż. Realizatorzy ciągle pokazują w dużym zbliżeniu jego twarz, oczy, dłonie. Wychwytują momenty przeistoczeń. Czy można mu wierzyć? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 02:56:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych