Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PONTYFIKAT

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • Barwny, 66 min

Zyskał miano Papieża-Pielgrzyma, gdyż jego pontyfikat - rzecz niebywała w dwóch tysiącleciach dziejów Kościoła - upływa w ciągłych wędrówkach misyjnych. Tych głośnych, relacjonowanych przez światowe media, do wszystkich zakątków globu, i tych przebiegających niemal niedostrzeżenie, po miastach i wiejskich parafiach Włoch. Celem owych podróży nie jest tylko duszpasterska opieka, pomoc, nauczanie i wspieranie członków wspólnoty Kościoła Powszechnego, lecz także pojednanie ludzi różnych wyznań i religii, i jeszcze szerzej - niesienie całemu światu pokoju, ładu i Dobrej Nowiny. Na tej drodze stoi przed Janem Pawłem II wiele wyzwań i trudności. Jedne wynikają ze splątanych kolein dziejów powszechnych, na miejscu przezwyciężonych problemów pojawiają się nowe. Upadł totalitaryzm, ale w miejscu tego bipolarnego podziału świata wzbiera konflikt pomiędzy bogatą Północną i biednym Południem. Ucichły nieco konflikty związane z głoszoną w wielu krajach Ameryki Południowej "teologią wyzwolenia", za to narasta kryzys wiary w krajach Europy Zachodniej. Ogromne, choć pełne pułapek pole działalności misjonarskiej otworzyło się na Wschodzie. Sukces na tym nowym obszarze nierozerwalnie związany jest z kolejnym, wielkim tematem podejmowanym uparcie przez Papieża - ekumenizmem. Zresztą nie tylko chrześcijańskim, odnoszącym się do prawosławia i protestantyzmu, ale też biblijnym, łączącym "ludzi Księgi" - chrześcijan, Żydów i wyznawców islamu. O wszystkich tych kręgach działalności duszpasterskiej Jana Pawła II opowiada dokumentalny film Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego, prezentujący także, po raz pierwszy, unikatowe materiały archiwalne pochodzące m.in. z Centro Televizio Vaticano. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:56:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor