Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIĘCEJ ŚWIATŁA. FESTIWAL OPERATORÓW FILMOWYCH CAMERIMAGE '97

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 54 min

Film o V Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage `97", który odbywał się tradycyjnie w Toruniu w dniach od 30 listopada do 6 grudnia ubiegłego roku. Autor stara się przedstawić psychologiczne i warsztatowe uwarunkowania zawodu operatora, usiłuje nakreślić zbiorowy portret uprawiających tę profesję. W programie znajdą się rozmowy z najwybitniejszymi operatorami świata. Ubiegłoroczny festiwal zgromadził tak wielkie sławy, jak Ron Fortunato, Jack N. Green, Vilmos Zsigmond. Film pokazuje również spotkania warsztatowe prowadzone przez najlepszych fachowców w tym zawodzie. O swoich oczekiwaniach wobec profesji operatora filmowego opowiedzą studenci zgłębiający tajniki tej trudnej sztuki. Poszczególne sekwencje filmu zostały tak skomponowane przez reżysera, że tworzą pewien ciąg narracyjny według narastających emocji i klimatów, abstrahując od chronologii zdarzeń festiwalu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.01.09 00:20:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego