Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GANEK

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film górski
 • Barwny, 22 min

Wiesław Ignatowski od wielu lat samotnie zdobywa góry. Jego przejście Kazalnicy bez asekuracji należy do najtrudniejszych tatrzańskich wyczynów. W tym roku zaś wybrał się - jak zawsze sam - na filar Ganku. W domu pozostał z matką jego trzyletni synek Maciej. Kamery towarzyszą taternikowi i chłopcu, który jest narratorem filmu. Ze swojego nieco naiwnego punktu widzenia dziecko nie bez znajomości rzeczy opowiada o ojcu i jego wyprawach w góry, o swoich marzeniach, uczuciach i tęsknocie. Przejście przez filar Ganku jest najeżone trudnościami i dla mężczyzny, i dla chłopczyka. Taki sposób pokazania taterniczego wyczynu nadaje mu inny wymiar i metaforyczną wymowę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1998
  Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich)-II Nagroda w kategorii "Najlepszy Film Górski"
 • 1998
  Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich)-Nagroda Publiczności
2017.02.11 02:58:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman