Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZKOLNE GRAFFITI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1997
 • Premiera:
  2000. 11. 27
 • Barwny, 42 min

Współczesna, obyczajowa opowieść poruszająca problemy dorastającej młodzieży z jej punktu widzenia, na podstawie utworu Krystyny Chołoniewskiej "Afera". Twórcy spektaklu penetrują środowisko licealistów, pokazując dokonywane przez nich życiowe wybory, próby zmierzenia się z nieprzyjaznym światem dorosłych oraz cenę, jaką się płaci za bezkompromisowość. Bohaterowie opowieści jeszcze przed przekroczeniem progu dorosłości muszą sprostać wielu trudnym problemom. Osamotnieni, pozostający w pozornych relacjach z otoczeniem, nie zawsze potrafią znaleźć wyjście z sytuacji. Świat wykreowany w spektaklu zmusza do refleksji, twórcy nie podpowiadają jednak ostatecznych rozwiązań - ani szukającym własnej drogi nastolatkom, ani rodzicom, którzy odnajdą w widowisku swój wizerunek kreślony z perspektywy tej drugiej strony. Atrakcją spektaklu jest specjalny udział Pawła Kukiza, lidera zespołu Piersi; utwór "Różnie bywa" z płyty "Powrót do raju" jest muzycznym komentarzem do dziejących się zdarzeń. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
AFERA
AutorKrystyna Chołoniewska

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 1998
  Spektakl telewizyjny / Krystyna Chołoniewska Witold Adamek / Witold Adamek
2023.01.18 00:16:02
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego