Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOMOTARO - BRZOSKWINIOWY CHŁOPIEC

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 35 min

Widowisko na motywach starej japońskiej baśni o chłopcu urodzonym z brzoskwini i wychowanym przez sędziwych rodziców. W przedstawieniu obok aktorów żywego planu biorą udział dwie lalki bunraku, wywiedzione z tradycyjnego japońskiego teatru lalkowego, wyobrażające Momotaro, czyli brzoskwiniowego chłopca, i przeznaczoną mu księżniczkę. Zgodnie z konwencją bunraku, akcję komentuje narrator. W zastępstwie starego Samuraja, który jest już u kresu sił, Momotaro wyrusza do walki z Demonem Pająkiem, postrachem całego ludu. W drodze spotyka Demona Wiatru i Demona Ognia i udaje mu się zjednać ich przychylność. Jednak do decydującej rozgrywki będzie musiał stanąć sam, wykazując się sprytem i odwagą. Pająk, który przybrał postać kapłana, gra czarodziejską melodię, by uśpić czujność młodzieńca. Młody samuraj nie daje się zwieść. Podczas ostatecznej walki kapłan znów zmienia się w Pająka, który oplata młodzieńca swą siecią. Aby pokonać Demona i wyzwolić gnębiony lud, Momotaro musi uwolnić się z więzów. W nagrodę dostanie za żonę piękną księżniczkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.09.01 00:12:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency